Viete čo je 4. novembra? No predsa Deň materských škôl. Z tejto príležitosti sme si prizvali hercov z divadielka Príbeh, ktorí nám spestrili tento deň predstavením o Kocúrovi v čižmách. (fotografie v galérii)

Krása  Súľovských skál v slnečnom jesennom počasí nám poskytla prekrásnu scenériu, ktorú sme mohli pozorovať zo zrakovej pyramídy v Súľove. Na turistike nás sprevádzali obrovské stáda ovečiek, ktoré sa pokojne pásli.(foto v galérii)

"Už prišla jeseň nádherná,

teší sa každý z nás,

žltá a hnedá, červená,

farbí svet zas a zas.

Šarkan už lieta v oblakoch,

vidí tú nádheru,

zo stromov listy padajú,

vytvoria perinu."

Krásne počasie nás vylákalo von púšťať šarkanov. Pozrite si zábery vo fotogalérii.

Každoročne OÚ uskutočňuje výstavu ovocia a zeleniny, ale tohto roku ju ešte obohatili o produkty z radu včelárov. My sme tiež prispeli svojimi prácami.Pri tvorení sme si priblížili život včielok a priamo na výstave sme sa oboznámili s potrebami včelárov pri stáčaní medu. (foto)

1.10. 2019 nás prišla pozrieť naša štvornohá priateľka Fany aj so svojou cvičiteľkou. Fany je pes (teda fenka) záchranár, je veľmi šikovná a miluje deti. Ukázala nám, čo všetko dokáže vypátrať, ako počíta a okrem iného aj ako vie poslúchať.(foto)

O chvíľu sa rok s rokom opäť stretne a čaro Vianoc nadobúda svoju moc. Deti prekvapili svojich rodičov a starých rodičov a obdarovali ich velikánskym balíkom, ktorý bol plný básní, piesní, či tancov. Pozrite sa s nami. (foto)

A na záver:

"Vianoce spájajú rodinu a priateľov dokopy. Pomáhajú nám to uctiť si lásku v našich životoch tak často, ako je to len možné. Nech pravý zmysel Vianoc naplní vaše srdcia a domov mnohými požehnaniami."

Na sviatok Mikuláša k nám zavítali tety z divadla Kapor na scéne s rozprávkou o Snehulienke. Divadlo plné vtipných situácií zavŕšil  príchod Mikuláša, ktorý nám priniesol plné vrece balíčkov. (foto)

Dňa 4.12.2018 sme boli na výlete v Martine, kde sme si prezreli skanzen, oboznamili sa s ľudovými zvykmi  v čase od Lucie do Vianoc a v tvorivých dielňach sme si vyrobili zvonček z filcu. (foto)

Práve prebieha projekt v spolupráci so študentami medicíny, ktorí primeraným spôsobom vysvetľujú deťom dôležitosť zubnej hygieny a učia techniku správneho umývania zubov. Projekt sa uskutočňuje v sérii štyroch školení. Fotografie budú pridávané priebežne.(foto)

Z príležitosti Dňa materských škôl sme sa vybrali na návštevu k našim priateľom do Veľkých Karlovíc (ČR). Najskôr sme navštívili materskú školu, kde nás srdečne privítali pani učiteľky. Pripravili pre nás aktivity na školskom dvore, občerstvenie v podobe mafiniek a čaju. Keď sme všetko zvládli, boli sme si ešte pozrieť aj interiér MŠ. Po chutnom obede sme sa vybrali do múzea, kde sme si prezreli predmety z čias našich praprarodičov. Veľký úspech mal rapkáč, ktorý používali mládenci počas Veľkej noci. Hoci unavení, vrátili sme sa domov plní zážitkov.(foto)