Kedysi veľmi dávno žil starček so starenkou... Týmito slovami by sa mohla začať rozprávka. No rovnako sme sa cítili aj my, keď sme navštívili pamätnú izbu v Súľove. Za úzkou chodbičkou sa nachádzali starodávne žehličky, krčahy, lyže, fotografie, hračky a pod., ktoré nás preniesli do čias prastarých rodičov... Obdivovali sme jednoduchosť pracovných nástrojov vyrobených z dreva, krásu krojových výšiviek i precíznosť stolárskych majstrov...

Čaro tohto príjemného prostredia umocnil výklad pána Stanislava Smatanu, ktorý nám predviedol svoj originálny spôsob vyrábania obrazov. Obrazy boli vyrobené z preglejky, klinčekov a nití. Niektorí žiaci našej školy mali možnosť vyskúšať si svoju zručnosť. Tí najšikovnejší z nich boli odmenení špeciálnym darčekom.