DÔLEŽITÝ OZNAM!

OPATRENIA prijaté školou

v súvislosti so šírením respiračného ochorenia

vyvolaného koronavírusom COVID-19

Aktualizované 11.03.2020

V súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného koronavírusom COVID-19 a v súlade s pokynmi uvedenými:

a s účinnosťou od 10.03.2020 do 23.03.2020 prijala Základná škola s materskou školou, Súľov-Hradná 64 (ďalej aj len „škola“) zastúpená riaditeľom školy RNDr. Jánom Mekiňom pre všetky svoje prevádzky nasledovné opatrenia:

1. Rušia sa všetky naplánované kultúrne a športové podujatia, športové súťaže, výlety, exkurzie, besedy a pod. - o náhradných termínoch konania týchto aktivít bude škola včas informovať.
  2. Pedagogickí zamestnanci školy sú povinní:
    • poučiť detí/žiakov o potrebe dodržiavať hygienické pravidlá
    • dôsledne vykonávať dennú kontrolu zdravotného stavu detí/žiakov; v prípade prejavov príznakov ochorenia bezodkladne kontaktovať zákonných zástupcov dieťaťa/žiaka.
  3. Nepedagogickí zamestnanci školy sú povinní:
    • venovať zvýšenú pozornosť čisteniu prevádzkových priestorov školy, na čistenie používať vhodné čistiace a dezinfekčné prostriedky
    • viackrát denne čistiť  a dezinfikovať kľučky, zábradlia, toalety, vodovodné kohútiky a pod.
  4. Priestory Telocvične školy, ktorá je súčasťou Elokovaného pracoviska, Jablonové 118 využívať výlučne pre edukačné a voľnočasové aktivity školy.
  5. Do všetkých prevádzkových priestorov školy sa obmedzuje vstup pre osoby s komerčnými aktivitami (ponúkanie a predaj tovarov a služieb), ako aj osôb, ktoré nie sú zákonnými zástupcami detí/žiakov školy alebo občanmi obci Súľov-Hradná a Jablonové.

Zákonných zástupcov detí/žiakov školy žiadame:

• nepodceňovať vzniknutú situáciu – vykonávať dôslednú kontrolu zdravotného stavu detí a v prípade potreby postupovať v zmysle pokynov a usmernení príslušných orgánov a inštitúcií
  • obmedziť osobnú návštevu prevádzkových priestorov školy, uprednostniť neosobné formy komunikácie (pošta, telefón a e-mail).