Vážení rodičia,

na základe rozhodnutia ministra školstva sa tento školský rok neuskutočnia prijímacie skúšky. Žiaci budú prijímaní na stredné školy na základe doterajších vzdelávacích výsledkov, umiestnení v predmetových súťažiach a na základe individuálnych podmienok špecifických pre daný typ školy.

Odporúčame Vám sledovať webové sídla stredných škôl, na ktoré sa hlási Vaše dieťa, nakoľko stredné školy majú termín do 7. mája zverejniť kritériá prijímania žiakov.

Riaditeľ strednej školy na základe záujmu žiakov a v súlade so stanovenými kritériami určí rebríček žiakov. Oboznámi zákonného zástupcu žiaka o jeho prijatí alebo neprijatí. Zákonný zástupca odošle každej škole, kde sa jeho dieťa uchádza o štúdium a bolo na toto štúdium na základe požiadaviek prijaté záväzné rozhodnutie o nastúpení príp. nenastúpení na štúdium, ktoré nájdete v tomto dokumente files/Rozhodnutie_o_terminoch_organizacii_a_hodnoteni_prijimania_na_vzdelavanie_v_strednych_skolach__v_skolskom_roku_2019-2020.pdf v prílohe č.1.

Naša škola  nebude vydávať svojim žiakom zápisné lístky.

Mgr. Gabriela Rosová, výchovná poradkyňa