august 2020, riaditeľ školy, zástupkyňa riaditeľa školy pre materskú školu

DÔLEŽITÉ PRE RODIČOV / ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV DETÍ MATERSKEJ ŠKOLY A ICH RODIČOV / ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV!

Na základe Manuálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre materské školy upravuje organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v materských školách pre školský rok 2020/2021 z augusta 2020 v platnom znení (ďalej aj len „Manuál“)*

riaditeľ Základnej školy s materskou školou, Súľov-Hradná 64 (ďalej aj len „škola“) vydáva tento Pokyn riaditeľa školy k organizácii výchovy a vzdelávania detí materskej školy na obdobie školského roku 2020/2021 (ďalej aj len „Pokyn“),

Cieľom Pokynu je stanoviť základné podmienky prevádzky a vnútorného režimu Materskej školy s miestami prevádzkovania Súľov-Hradná 114 a Jablonové 118 (ďalej aj len „materská škola“ alebo aj len „MŠ“) a podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí MŠ na školský rok 2020/2021 po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19.

1. Organizácia výchovy a vzdelávania v MŠ 02.09.2020 (začiatok / otvorenie školského roka 2020/2021)
  • Otvorenie školského roku 2020/2021 nebude organizované hromadne a uskutoční sa za nasledovných podmienok:
    • dieťa môže sprevádzať vždy len jeden rodič / zákonný zástupca v rúšku resp. v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými opatreniami, ktorý privedie dieťa do MŠ v čase od 06:30 – do 08:00 hod.
  • Dôležité: Spolu s dieťaťom rodič / zákonný zástupca dieťaťa prinesie:
    • Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového šk. roka 2020/2021 podľa vzoru, ktorého vzor je možné stiahnuť TU
    • bežné osobné potreby dieťaťa – pyžamo, prezuvky, pršiplášť, čižmy, (podpísané)
    • náhradné oblečenie a spodné prádlo pre prípad „nehody“
    • Vyhlásenie zákonných zástupcov o tom, že sa oboznámili s dokumentom Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania v Materskej škole od 03.09.2020 do 23.09.2020 podľa vzoru, ktorého vzor je možné stiahnuť TU.
  1. Organizácia výchovy a vzdelávania v MŠ od 03.09.2020 do 23.09.2020
  • Bude realizovaná podľa Manuálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre materské školy upravuje organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v materských školách pre školský rok 2020/2021 z augusta 2020 v platnom znení* a dokumentu Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania v Materskej škole od 03.09.2020 do 23.09.2020
  • Dôležité: Žiadame rodičov / zákonných zástupcov detí MŠ, ktorí budú navštevovať MŠ od 03.09.2020, aby sa riadili pokynmi a odporúčaniami uvedenými v týchto dokumentoch!
  • Dôležité: Upozorňujeme rodičov / zákonných zástupcov detí MŠ na povinnosť
    • rešpektovať Oznam na vchodových dverách školy, ktorý hovorí, za akých podmienok nemôže nastúpiť dieťa do MŠ - VIĎ
    • predložiť pri prvom nástupe dieťaťa do MŠ Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa pred začiatkom nového šk. roka 2020/2021 podľa vzoru, ktorý je možné stiahnuť TU, ako aj na povinnosť predložiť po každom prerušení dochádzky dieťaťa do MŠ v trvaní viac ako tri dni písomné Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti podľa vzoru, ktorý je možné stiahnuť TU
    • zabezpečiť pre svoje dieťa každý deň min. dve rúška (min. jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky na celý deň.
  1. Organizácia výchovy a vzdelávania v MŠ od 24.09.2020
  • Mala by byť realizovaná v štandardnom režime, pokiaľ nedôjde k zhoršeniu situácie
  • Dôležité: Pri akejkoľvek zmene budeme rodičov / zákonných zástupcov detí MŠ včas informovať. Vzhľadom na uvedené odporúčame pravidelne (denne) sledovať obsah webovej stránky školy. Nové informácie môžu pribúdať aj v neskorých popoludňajších hodinách ako reakcia na aktuálne meniacu sa situáciu.

* Celé znenie Manuálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre materské školy upravuje organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v materských školách pre školský rok 2020/2021 z augusta 2020 vrátane jeho príloh v platnom znení je uverejnené na: https://www.ucimenadialku.sk/usmernenia/otvorenie-skolskeho-roka-2020-2021/materske-skoly.