21.10.2020 riaditeľ školy

DÔLEŽITÉ PRE RODIČOV / ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV ŽIAKOV ZÁKADNEJ ŠKOLY A ICH RODIČOV / ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV!

Nakoľko bol potvrdený výskyt ochorenia COVID 19 u jedného z našich žiakov, boli v súlade s príslušnými ustanoveniami Manuálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre základné školy a niektoré školské zariadenia (školské kluby detí, základné umelecké školy, centrá voľného času a jazykové školy) upravujúceho organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v daných zariadeniach pre školský rok 2020/2021 z 11.10.2020* a na základe konzultácie so zamestnancami RÚVZ v Žiline pre Základnú školu prijaté nasledujúce opatrenia:

• Základná škola od stredy 21.10.2020 prechádza do oranžovej fázy

• pre žiakov 8. a 9. ročníka, ktorí boli v bezprostrednom kontakte s pozitívne testovaným žiakom prerušuje riaditeľ školy vyučovanie a títo žiaci zostávajú v domácej izolácii do 25.10.2020 vrátane
  • vyučovanie ostatných žiakov pokračuje podľa platného rozvrhu s dodržaním všetkých hygienicko-epidemiologických opatrení v súlade s pokynmi pre oranžovú fázu

Dôležité: Žiadame rodičov / zákonných zástupcov žiakov Základnej školy, aby dôsledne kontrolovali zdravotný stav svojich detí a v prípade akýchkoľvek príznakov kontaktovali príslušného lekára a triednu učiteľku žiaka, alebo vedenie školy.

Vzhľadom na závažnosť situácie aj naďalej odporúčame pravidelne (denne) sledovať obsah webovej stránky školy a ostatných relevantných inštitúcii. Nové informácie môžu pribúdať kedykoľvek ako reakcia na aktuálne meniacu sa situáciu.

* Aktualizované znenie Manuálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre základné školy a niektoré školské zariadenia (školské kluby detí, základné umelecké školy, centrá voľného času a jazykové školy) upravujúceho organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v daných zariadeniach pre školský rok 2020/2021 z augusta 2020 vrátane jeho príloh z 11.10.2020 je uverejnené na: https://www.minedu.sk/zakladne-skoly-a-skolske-zariadenia-aktualizovane-11102020/.