V piatok (4.októbra) sme si opäť pripomenuli Svetový deň zvierat. Dôležité informácie o tomto dni si žiaci vypočuli formou rozhlasovej relácie. Zároveň sme vyhlásili aj triednu súťaž. Žiaci si mali priniesť knihy, časopisy a noviny, v ktorých sa nachádzali obrázky zvierat a pod.  Natália Ďurcová, žiačka deviateho ročníka,  priniesla svoje morské prasiatko a porozprávala deťom, ako sa o neho stará a čo všetko je potrebné zabezpečiť, aby sa dobre cítilo... „Quido“  sa deťom veľmi páčil.

Deviataci zorganizovali aj finančnú zbierku pre opustené a zranené zvieratká. Spoločnými silami sa nám podarilo vyzbierať 81€, ktoré budú zaslané do útulku HAFKÁČI v Považskej Bystrici.

Všetkým prispievateľom ĎAKUJEME!

Kedysi veľmi dávno žil starček so starenkou... Týmito slovami by sa mohla začať rozprávka. No rovnako sme sa cítili aj my, keď sme navštívili pamätnú izbu v Súľove. Za úzkou chodbičkou sa nachádzali starodávne žehličky, krčahy, lyže, fotografie, hračky a pod., ktoré nás preniesli do čias prastarých rodičov... Obdivovali sme jednoduchosť pracovných nástrojov vyrobených z dreva, krásu krojových výšiviek i precíznosť stolárskych majstrov...

Čaro tohto príjemného prostredia umocnil výklad pána Stanislava Smatanu, ktorý nám predviedol svoj originálny spôsob vyrábania obrazov. Obrazy boli vyrobené z preglejky, klinčekov a nití. Niektorí žiaci našej školy mali možnosť vyskúšať si svoju zručnosť. Tí najšikovnejší z nich boli odmenení špeciálnym darčekom.

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Súľov – Hradná srdečne pozýva rodičov a žiakov školy na slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020 v pondelok 2. septembra o 8:15 hod v KD Súľov.

Žiaci si so sebou prinesú prezuvky. Vyučovanie, stravovanie v školskej jedálni a školský klub detí začína v utorok 3. septembra 2019.

Naša škola sa zapojila do projektu Environmentálni experti, vďaka ktorému sme mohli zrealizovať viaceré aktivity zamerané na environmentálnu výchovu. Projekt mala na starosti Mgr. Petra Novosadová, ktorá spolu so žiakmi 6. ročníka vybudovala bylinkovú špirálu pred hlavným vchodom do školy. V špirále je vysadených 16 druhov liečivých bylín a korenín, ktoré poslúžia pri výučbe, ale aj skrášľujú školský pozemok. Na bylinkovú špirálu nadväzovalo rovesnícke vzdelávanie, počas ktorého šiestaci porozprávali zaujímavosti o bylinkách mladším žiakom, vyrábali balzamy na pery a ochutnávali bylinkové čaje.  Súčasťou projektu bolo aj zapožičanie hry Kráľovstvo včiel. Vďaka tejto spoločenskej hre sa žiaci 3., 4., a 5. ročníka dozvedeli veľa nových a zaujímavých informácií o živote včiel a ich význame.

Naši starší žiaci sa prebojovali do krajského kola v Malom futbale starších žiakov, ktoré sa odohralo dňa 28.05.2018 vo Vrútkach. Reprezentovali nás Marek Kocian (6. roč.), Samuel Šefara (7. roč.), Adam Tvrdý, Lukáš Húdek,  Samuel Tarhaj, Peter Hanulík, Jakub Kereš, Matúš Smatana, Matúš Bubla a Pavol Hrivo (9 .roč.). Chlapci odohrali náročné zápasy a umiestnili sa na 4. mieste.

Ďakujeme chlapci.

Okresné kolo v Malom futbale starších žiakov sa uskutočnilo dňa 03.05.2018 v Predmieri. V silnej konkurencii škôl a po nervy-drásajúcich penaltách so ZŠ Štiavnik sme získali zaslúžené 1. miesto.

V obidvoch súťažiach nás podržal brankár Marek Kocian zo 6. ročníka.

Zaslúžená vďaka patrí aj týmto deviatakom: Adam Tvrdý, Lukáš Húdek,  Samuel Tarhaj, Peter Hanulík, Martin Tarhaj, Jakub Kereš, Matúš Smatana, Matúš Bubla, Pavol Hrivo.

Naším reprezentantom blahoželáme.