Sánkovačka

Konečne Perinbaba riadne pretriasla perinu a napadol sneh. Rýchlo sme oprášili boby, lopáre a hor sa na kopec. Ba i zimné slniečko sa na nás usmievalo, keď sme leteli dole kopcom. (foto) Bolo že to radosti.

Vianoce doma i vo svete

Vstúpne s nami do sveta kúziel, vianočnej atmosféry a nasadnite na pomyselné sane. Spoločne s deťmi sme preleteli celý svet, aby sme spoznali čaro vianočných sviatkov i v iných krajinách. Ako sa nám to podarilo, pozrite sa na fotografiách. A aby sme nezabudli zavinšovať. Tak, čisto po slovensky:

VINŠOVAČKA

My sme malí vinšovníci,

vinšujeme vám :

nech sa splnia túžby detí,

oteckov a mám!

No a ešte nech ste zdraví

celý dlhý rok,

zo srdca vám vinšujeme

 všetkým vospolok.

 

My sme malí vinšovníci,

 nevysmejte nás,

budete mať viacej šťastia

 ako doteraz.

A keď zvonce novoročné

 zazvonia bim-bam :

šťastný rok a dobré zdravie

 vinšujeme vám!

Domček na stračej nôžke

Dňa 15.12.2017 nás  navštívilo divadlo „Príbeh“ s predstavením „Domček na stračej nôžke“. Domček na stračej nôžke je rozprávkový príbeh o chlapcovi Jankovi, ktorý sa nechá uniesť svojou novou hrou na mobile. A to až tak, že sa stratí v čarovnom lese. Tam ho už čaká milá bosorka. A čo bolo ďalej? Pozrite si foto.

O psíčkovi a mačičke

Dňa 5.12.2017 nás čakal deň plný milých prekvapení. Psíček s mačičkou nám ukázali ako sa chystajú na príchod Mikuláša. Veľa zábavy a vtipných momentov navodilo dobrú náladu, ale najviac nás aj tak potešil príchod Mikuláša.(foto)

Ako nám beží čas

Dňa 15.11.2017 k nám prišla návšteva v podobe speváčky Simsalala, ktorá nás zabávala hádankami a piesňami  na tému Ako nám beží čas. Zahrali sme sa na muzikantov,  zopakovali si ročné obdobia a spoločne si zaspievali a zatancovali. (foto)

 

Lampiónový sprievod

Dňa 8.11.2017 sme sa zapojili do lampiónového sprievodu, ktorý poriadala  ZŠ v spolupráci so OÚ Jablonové. Pripravili sme si lampióny a hurá do ulíc. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa sprievodu zúčastnili.(foto)

Ďalšie články...

  1. Tajomstvo stromov