O chvíľu sa rok s rokom opäť stretne a čaro Vianoc nadobúda svoju moc. Deti prekvapili svojich rodičov a starých rodičov a obdarovali ich velikánskym balíkom, ktorý bol plný básní, piesní, či tancov. Pozrite sa s nami. (foto)

A na záver:

"Vianoce spájajú rodinu a priateľov dokopy. Pomáhajú nám to uctiť si lásku v našich životoch tak často, ako je to len možné. Nech pravý zmysel Vianoc naplní vaše srdcia a domov mnohými požehnaniami."

Na sviatok Mikuláša k nám zavítali tety z divadla Kapor na scéne s rozprávkou o Snehulienke. Divadlo plné vtipných situácií zavŕšil  príchod Mikuláša, ktorý nám priniesol plné vrece balíčkov. (foto)

Dňa 4.12.2018 sme boli na výlete v Martine, kde sme si prezreli skanzen, oboznamili sa s ľudovými zvykmi  v čase od Lucie do Vianoc a v tvorivých dielňach sme si vyrobili zvonček z filcu. (foto)

Práve prebieha projekt v spolupráci so študentami medicíny, ktorí primeraným spôsobom vysvetľujú deťom dôležitosť zubnej hygieny a učia techniku správneho umývania zubov. Projekt sa uskutočňuje v sérii štyroch školení. Fotografie budú pridávané priebežne.(foto)

Z príležitosti Dňa materských škôl sme sa vybrali na návštevu k našim priateľom do Veľkých Karlovíc (ČR). Najskôr sme navštívili materskú školu, kde nás srdečne privítali pani učiteľky. Pripravili pre nás aktivity na školskom dvore, občerstvenie v podobe mafiniek a čaju. Keď sme všetko zvládli, boli sme si ešte pozrieť aj interiér MŠ. Po chutnom obede sme sa vybrali do múzea, kde sme si prezreli predmety z čias našich praprarodičov. Veľký úspech mal rapkáč, ktorý používali mládenci počas Veľkej noci. Hoci unavení, vrátili sme sa domov plní zážitkov.(foto)

V stredu 24.10.2018 k nám zavítala Simsala s novým hudobným programom o povolaniach. Krásne detské piesne a tanec rozvírili dobrú náladu, pozrite si foto. (foto)

Krásny októbrový deň nás vytiahol na lúku púšťať šarkanov. To bolo radosti. Naše vlastnoručne vyrobené šarkany lietali sem - tam a za odmenu deti dostali diplomy. (foto)

Jeseň už priniesla svoje plody a odela sa do farebných šiat. Využili sme dary, ktoré nám poskytla a urobili zopár produktov. Pomohli nám aj niektoré maminy, ktoré sa doma pohrali so svojimi deťmi. Svojimi výrobkami sme sa prezentovali na výstave v kultúrnom dome. Výstava bola krásna a obohatená aj fotografiami obce v minulosti a dnes, ktoré deti tiež zaujali a hľadali na nich miesta a ľudí, ktorých poznajú. Teta Bednárová nás ponúkla ovocnými koláčikmi a dostali sme aj odmenu. Ďakujeme. (foto)

Hovorí sa že " V zdravom tele zdravý duch". S touto myšlienkou sme sa stotožnili a vycestovali sme do Súľova za našimi kamarátmi. Tam sme si zasúťažili a  popasovali sa so športovými úlohami. Každý dosiahol cieľ a za odmenu dostal medailu a malú odmenu. Po ukončení sme sa boli pozrieť na výstavu ovocia a zeleniny v Súľove.(foto)

Dnes nastal ten veľký deň, kedy brány našej MŠ k septembru opustia naši predškoláci. Už vyrástli zo škôlkarskych postielok a aj stolička už je malá, poznajú písmenká, vedia počítať a už sa veľmi tešia do veľkej školy. Nuž prajeme im veľa úspechov a lúčime sa s Jurkom Krajčim, Jankom Krištofom Butkom, Martinkom Gajdošom, Jožkom Rambalom, Miškou Hanulíkovou, Klárkou Ondruškovou, Karinkou Bučovou, Filipkom Mosorom a Martinkom Krajčim./foto/

V dňoch 11.6. - 15.6. prebiehal plavecký výcvik na plavárni Púchov. Zúčastnilo sa ho 12 detí. Zábavnou formou sa deti oboznámili s vodou, osvojili si základy plávania. Za svoj výkon dostali "Mokré vysvedčenie". /foto/

1.júna sa naša trieda premenila na cirkusovú arénu. Pre deti boli pripravené zábavné hry a súťaže a samozrejme aj sladké prekvapenie. /foto/

15. máj je vyhlásený OSN ako Medzinárodný deň rodiny. Cieľom Dňa rodiny dostať rodinu do stredobodu pozornosti celej spoločnosti.Aj my sme sa zapojili. Prežili sme popoludnie plné hier, súťaží s deťmi aj ich rodičmi.(foto)

Dňa 23.4.2018 sme sa zúčastnili poldenného výletu do lokality Prečín - Vládske. Pán Alojz  nás cestou na usadlosť oboznamoval s okolitou flórou. Tam nás už očakávali ďalší členovia tímu, ktorí mali pre nás pripravený nasledovný program. Spoznali sme sa  tam s rodinkou veveričiek a ich mláďatkom, mali sme možnosť pohladiť si prasiatka, jahniatko, sovu, poníky (krásne sme ich vyčesali) a zajazdiť si na koňoch. Pozrite sa, ako sa nám darilo.(foto)

            "Najkrajšie slovo na svete  je mama. Je to prvé slovo, ktoré človek vysloví a ktoré znie vo všetkých jazykoch sveta rovnako nežne." Týmito slovami začal program našich detí z príležitosti Dňa matiek. Svoje mamičky prišli pozdraviť  kyticou utkanou z básní, piesní a tanca. (foto)

 

Dňa 24.4.2018 sme sa vybrali na salaš za ovečkami. Privítal nás pán Stanislav Taška. Oboznámil nás so spôsobom spracovania mlieka, výrobou syra, zaviedol nás do škôlky pre ovečky, kde boli malé jahniatka. Pozorovali sme ich ako sa s chuťou kŕmili.(foto)