Environmentálni experti

Naša škola sa zapojila do projektu Environmentálni experti, vďaka ktorému sme mohli zrealizovať viaceré aktivity zamerané na environmentálnu výchovu. Projekt mala na starosti Mgr. Petra Novosadová, ktorá spolu so žiakmi 6. ročníka vybudovala bylinkovú špirálu pred hlavným vchodom do školy. V špirále je vysadených 16 druhov liečivých bylín a korenín, ktoré poslúžia pri výučbe, ale aj skrášľujú školský pozemok. Na bylinkovú špirálu nadväzovalo rovesnícke vzdelávanie, počas ktorého šiestaci porozprávali zaujímavosti o bylinkách mladším žiakom, vyrábali balzamy na pery a ochutnávali bylinkové čaje.  Súčasťou projektu bolo aj zapožičanie hry Kráľovstvo včiel. Vďaka tejto spoločenskej hre sa žiaci 3., 4., a 5. ročníka dozvedeli veľa nových a zaujímavých informácií o živote včiel a ich význame.

Malý futbal – starší žiaci – krajské kolo

Naši starší žiaci sa prebojovali do krajského kola v Malom futbale starších žiakov, ktoré sa odohralo dňa 28.05.2018 vo Vrútkach. Reprezentovali nás Marek Kocian (6. roč.), Samuel Šefara (7. roč.), Adam Tvrdý, Lukáš Húdek,  Samuel Tarhaj, Peter Hanulík, Jakub Kereš, Matúš Smatana, Matúš Bubla a Pavol Hrivo (9 .roč.). Chlapci odohrali náročné zápasy a umiestnili sa na 4. mieste.

Ďakujeme chlapci.

Malý futbal – starší žiaci – okresné kolo

Okresné kolo v Malom futbale starších žiakov sa uskutočnilo dňa 03.05.2018 v Predmieri. V silnej konkurencii škôl a po nervy-drásajúcich penaltách so ZŠ Štiavnik sme získali zaslúžené 1. miesto.

V obidvoch súťažiach nás podržal brankár Marek Kocian zo 6. ročníka.

Zaslúžená vďaka patrí aj týmto deviatakom: Adam Tvrdý, Lukáš Húdek,  Samuel Tarhaj, Peter Hanulík, Martin Tarhaj, Jakub Kereš, Matúš Smatana, Matúš Bubla, Pavol Hrivo.

Naším reprezentantom blahoželáme.

Malý futbal – mladší žiaci – regionálne kolo

Dňa 17.5.2018 odohrali naši mladší žiaci futbalový zápas o postup do krajského kola v Malom futbale mladších žiakov. Sily si zmerali so žiakmi zo športovej základnej školy v Žiline – Závodí, ktorým nakoniec podľahli.

Reprezentovali nás:

- 5. ročník: Marek Hrehor,

- 6. ročník: Šimon Kamas, Alexander Sakala, Matúš Čička, Marek Kocian,

- 7. ročník: Dominik Hrehor, Marek Pistovčák, Štefan Galo, Samuel Šefara, Marek Gajdoš.

Chlapcom ďakujeme a prajeme im aj naďalej radosť z hry.

Malý futbal – mladší žiaci – okresné kolo

Okresné kolo v Malom futbale mladších žiakov sa uskutočnilo dňa 19.04.2018 v Predmieri. V silnej konkurencii škôl sme získali 1. miesto a pritom sme nedostali ani jeden gól. Úspešne nás reprezentovali títo futbalisti:

- 5. ročník: Marek Hrehor,

- 6. ročník: Šimon Kamas, Alexander Sakala, Matúš Čička, Marek Kocian,

Chlapcom blahoželáme.

Biologická olympiáda – krajské kolo

Dňa 9.5.2018 prebehlo v Čadci krajské kolo Biologickej olympiády, ktorého sa zúčastnila Veronika Rantúchová z 8. ročníka. Veronika súťažila v odbore geológia a získala 8. miesto.

Blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov.