Počas mesiaca júl od 1.7. do 16.7. 2021 niektorí žiaci 1.-4. ročníka navštevovali letnú družinu. Deti chodili na turistiku a vychádzky do prírody, pričom sa hravou formou učili poznávať rastliny a živočíchy, orientovať sa pomocou turistických značiek, poskytnúť prvú pomoc v prípade zranenia, čo si má obliecť správny turista a čo má mať zbalené v batohu. V spolupráci s CHKO Strážovské vrchy sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o NPR Súľovské skaly, ochrane prírody a separovaní odpadu. Vyrábali aj výrobky z odpadových materiálov. Okrem poznávania okolitej prírody, žiaci spoznávali aj históriu obce Súľov-Hradná. Letnú družinu navštívila L. Galová, žiačka našej školy, ktorá deťom porozprávala o chove anduliek, korel a zebričiek. Vtáčiky doniesla aj do školy a deti ich mohli pohladkať, čo sa im veľmi páčilo. Chlapcov najviac zaujala vychádzka na miestne družstvo, kde videli traktory a ovečky. V rámci športového dňa deti otestovali svoje zručnosti a súťažili o sladké odmeny. V letnej družine sa aj veľa spievalo, tancovalo, kreslilo, hrali sa hry a pozerali rozprávky. Na záver sme sa spolu rozlúčili opekaním špekáčikov a slaninky v areáli penziónu Štefánik.  Deti si z letnej družiny odnášajú veľa pekných zážitkov a spomienok.